Czekoladki reklamowe o smaku kawy

Posted on

Czekoladki reklamowe

Czekoladki reklamowe

Jednym z nieodłącznych elementów każdej kampanii reklamowej są różnego rodzaju słodkości. To niezwykle szeroka kategoria, do której zalicza się między innymi rozmaite czekoladki. Takie produkty są zarówno niedrogie, jak i niezwykle skuteczne. Trudno się temu dziwić – są to słodkości, którymi chętnie zajada się niemalże każdy z nas, bez względu na wiek. Stanowią one doskonały pomysł na upominek z okazji urodzin firmy, Walentynek czy Wielkanocy. Wręczać można je także potencjalnym klientom podczas targów, konferencji lub sympozjów. Jednym z rodzajów czekoladowych słodkości są trufle. Zamiast kupować ich gotową wersję, pokusić można się o samodzielnie przygotowanie takiego przysmaku.Bardzo ciekawą propozycją są czekoladki reklamowe o smaku kawy. Jak je przyrządzić? Do tego celu potrzebne będzie 150 gram gorzkiej czekolady o zawartości kakao na poziomie minimum 70 procent, 50 gram śmietany kremówki 30 procent, 75 gram masła, 1 łyżeczka brandy, 10 gram miodu oraz 2 gramy rozpuszczalnej kawy espresso. Do obtoczenia niezbędne będzie natomiast 150 gram gorzkiej czekolady i 4 łyżki kakao.

Jak przyrządza się takie czekoladki reklamowe? Pierwszy krok to drobne posiekanie czekolady. Kremówkę doprowadzamy do wrzenia i dodajemy kawę oraz miód. Zdejmujmy z ognia i wsypujemy czekoladę. Mieszamy do uzyskania gładkiej masy. Studzimy, dodajemy brandy i mieszamy. Kwadratową foremkę wykładamy folię spożywczą i przekładamy do niej masę. Wstawiamy do lodówki na minimum 2 godziny. Nabieramy po 1 łyżce masy i formujemy trufle. Obtaczamy je w kakao i układamy na tacy.

Tego typu Czekoladki reklamowe nie mogą obyć się bez polewy. Przygotowuje się ją roztapiając w kąpieli wodnej 100 gram czekolady. Przy pomocy widelca zanurzamy trufle w polewie i obtaczamy w kakao. Takie słodkości należy przechowywać w lodówce. Nadają się one do spożycia przez około 14 dni od przygotowania. To sprawdzony sposób na oryginalny podarunek dla kontrahenta. Przyrządzając go można mieć pewność, że zapadanie on w jego pamięci przez długi czas.

Tags: , ,